Ką reiškia būti moterimi?

Nuo gimimo dienos ligi dabar teko pereiti daug skirtingų etapų.

Pajausti, kokia, visi mano, kad turėtum būti, nes esi moteriškos lyties. Ko iš tavęs tikisi, ką leidžia ir ko nori. Daug dalykų skirti būtent moters etiketei, o ne kam kitam.

Stokoti grakštumo ar elegancijos traktuotina kaip stokoti to, kas turėtų būti įgimta. 

O ir kai rašai apie gilius jausmus ar esi jautrus, tai nieks nesistebi, nes moterims tai tarsi savaime duota, o štai, kai vaikinas tai daro, tai kažkas išskirtinio ir verto žavėtis. Lyg mūsų protai būtų iš skirtingo molio. 

Bet aš buvau visokia. Ir labai dažnai visai ne tokia, kokia reikia ar reikėtų.

Daug dalykų stokojau, kažko turėjau per daug. Neatitikau standartų, netilpau į rėmus ar dvylikto dydžio džinsus. Buvau chaotiška ir išsigandus. Buvau drąsi ir pavargus. Buvau visokia. Bijojau dalykų, kurių bijot neturėčiau ir visai nebijojau to, ko, sako, kad turėčiau.

Su laiku vis labiau mokiausi būti kuo labiau savita ir susitaikyti su tuo, kad daug kam nepatiksiu ir atrodysiu iškritusi iš konteksto. Kalbu ir domiuosi ne tik dalykais, kuriais turėčiau. Ne visada šypsausi ar turiu glotnias kojas, nulakuotus nagus. Mėgstu būti per daug arba per mažai.

Ką reiškia būti moterimi?

Tiesiog būti. Mylėti, jausti, maišytis su spalvom, o galbūt mėgti pilkus atspalvius, kalbėti garsiai ir mėgti vištienos sparnelius, o gal tiesiog skaityti knygas, šokti, mėgti uogas ar apelsinų sultis. Galbūt savanoriškai panirti į kompiuterinius žaidimus, gal meną, gal filosofiją ar matematiką. Nežinau, aš nebeieškau paaiškinimų ar apibrėžimų.

Tiesiog esu ir tiek, su susivėlusiais rožiniais plaukais, violetinėm lūpom ir apdribusiais megztiniais, pirktais po eurą padėvėtų drabužių parduotuvėje.

Kažkas, būna, pasako – čia taip negalima, ar kokia tu nemoteriška ar kaip tik, juk moteris turi. Tada lyg prisimenu, kad kažko neatitinku, bet tai jau ne vargina, o labiau tiesiog gūžteliu pečiais ir einu toliau. Savais keliais. Tiesiog būti moterimi man nereiškia būti gražiai, patikti visiems vaikinams ar tvarkingai gyventi, mokėti kepti pyragą ar gražiai lakuotis ilgus nagus bei labai save puoselėti. Man tai tiesiog reiškia būti savimi. Ir neatsiprašinėti per daug, kai nesu prasikaltus, nesiklijuoti ant kaktos svetimų etikečių ir turėti savo nuomonę, nebijoti išsiskirti ar pasakyti „ne“, kuris tik tą „ne“ ir reiškia… tiesiog būti ir džiaugtis, kuo esu. Netobulai, bet teisėtai. Tiesiog.

Moterų dieta nėra kažkuo ypatinga ar išskirtinė. Bet tiesiog gera pasimerkti tulpių ir suvalgyti šokoladą prie kavos. O tos tulpės gali būti ir sau pasidovanotos, nes galbūt norisi. O galima ir be jokių pasveikinimų, ir nieko tokio. O galima ir bučiuoti mylimus, kurie džiaugsis, kad esi jų gyvenime.

Nėra taisyklių ar apribojimų. Tiesiog prisimeni, kas esi ir kuo nori būti ir, kiek sugebi, tiek bandai būti geriausia savo versija.

Dominyka Navickaitė

One Comment

  1. Visgi, sunku suprasti moterų filosofiją.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *