Lygiai prieš dešimt metų, 2007 m. rugsėjo 6 d. savo namuose mirė vienas garsiausių visų laikų operos dainininkų – Luciano Pavarotti.

Būsimoji scenos žvaigždė gimė 1935 m. spalio 12 d. Modenoje, Šiaurės Italijoje. Tėvas buvo kepėjas ir dainininkas, mama – darbininkė fabrike. Nepaisant to, kad šeima gyveno itin kukliai, Luciano tėvas buvo sukaupęs vertingą muzikinių įrašų kolekciją, kuri labai prisidėjo prie to, kad nuo jaunų dienų sūnus susidomėjo muzika. Tiesa, dar labiau Liciano domino futbolas ir jis rimtai galvojo būtent su juo susieti savo tolesnį gyvenimą po mokyklos. Tačiau mama įtikino jaunuolį rinktis mokytojo profesiją. Luciano dvejus metus dirbo pradinėje mokykloje, tačiau jo aistra muzikai galiausiai nugalėjo.

Rimtus muzikos mokslus jaunuolis pradėjo gana vėlai, kai jam jau buvo devyniolika. Pirmuoju jo mokytoju tapo Arrigo Pola, kuris, atsižvelgdamas į ekonominę Pavarotti šeimos situaciją, apsiėmė jaunuolį mokyti nemokamai. Netrukus paaiškėjo, kad Luciano turi absoliučią klausą.

Operos scenoje jaunasis tenoras debiutavo 1961-aisiais, atliko Rudolfo vaidmenį „Bohemoje“. Visgi didžiojo triumfo jam dar teko laukti dešimtmetį. 1972 metų vasario 17 dieną, Niujorko Metropoliteno operoje dainuodamas Gaetano Donizetti komiškoje operoje „Režimo dukra“,  jis devynis kartus be didesnių pastangų išdainavo itin aukštą natą – vadinamąją C5. Įsiaudrinusi publika po to kvietė tenorą nusilenkti 17 kartų. Nuo tada tenoras pradėjo nuolat dalyvauti pasirodymuose per televiziją.

Na, o tikra šių laikų kultūrine „ikona“ Pavarotti tapo 1990 metais, kai jo atliekama arija „Nessun Dorma“ iš Giacomo Puccini operos „Turandot“ tapo Italijoje vykusio Pasaulio futbolo čempionato himnu. Ši arija tapo hitu ir savotišku tenoro prekės ženklu. Po to sekė Trijų tenorų – Luciano Pavarotti, Placido Domingo ir Jose Carreras – pasirodymas prieš futbolo čempionato finalą Romoje. Šio koncerto įrašas tapo visų laikų perkamiausiu klasikinės muzikos albumu.

2004 m. Pavarotti surengė atsisveikinimo su klausytojais turą. Baigti karjerą ji paskatino prastėjanti sveikata. Netrukus buvo kelis kartus operuotas jo stuburas, o 2006 m. diagnozuotas kasos vėžys.

Žymiajam tenorui priklauso du rekordai, užfiksuoti Gineso knygoje. Pirmiausia, jis buvo net 165 kartus iškviestas nusilenkti po koncerto, taip pat jo įrašas su dviem kolegoms tenorais tapo visų laikų geriausiai parduodamu klasikinės muzikos albumu.

Nuotrauka iš youtube kanalo

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *