Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Dailės mokytojų asociacija atkurtos Lietuvos šimtmečio proga inicijuoja moksleivių meninės kūrybos konkursą „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“. Konkursu siekiama paskatinti moksleivius atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo daugiakultūrių bendruomenių istoriją.

Balandžio 3 d. startuosiančiame integruoto istorinio ir meninio ugdymo kūrybos darbų konkurse gali dalyvauti 5–12 klasių moksleiviai. Jie kviečiami susipažinti su savo krašto ir jo bendruomenių istorija, iškiliomis asmenybėmis, aplankyti vietos muziejus ar pakalbinti ilgaamžius gyventojus, o tuomet pasirinkta technika (tapyba, grafika, koliažas, skulptūra, fotografija, instaliacija) sukurti meninį darbą konkurso tema „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ ir jo nuotrauką išsiųsti el. p. muziejausedukacija@gmail.com.

Moksleivių darbai bus patalpinti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Dailės mokytojų asociacijos Facebook paskyrose. Spalio mėnesį specialiai suformuota komisija darbus įvertins dviejose amžiaus grupėse pagal kūrinio originalumą, temos atskleidimą, kūrybiškumą ir atlikimo technikos lygį.

Finalinio etapo dalyviai ir juos parengę pedagogai bus pakviesti į laimėtojų pagerbimo šventę, kuri vyks 2018 m. lapkričio 16 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre – čia bus surengta ir geriausių darbų paroda. Finalo dalyvių lauks konkurso partnerių paruoštos staigmenos, geriausių darbų autorių – rėmėjų įsteigti prizai, o renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės su menininkais Romualdu Savicku ir Kristina Norvilaite.

Darbų nuotraukas galima teikti nuo 2018 m. balandžio 3 d. iki spalio 5 d. (imtinai). Visas konkurso sąlygas rasite Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus tinklalapyje www.jmuseum.lt.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos, judaikos ir Holokausto ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *