1936 m. liepos 2 d. (prieš 82 metus) Rietave gimė vienas žinomiausių XX a. lietuviškosios estrados dainų tekstų autorius, poetas ir žurnalistas Stasys Žlibinas. Vaikystė nebuvo lengva, mat vienas po kito neteko abiejų savo tėvų ir užaugo su močiute. Baigęs Rietavo mokyklą įstojo į VU filologijos fakultetą, savo kūrybą spaudoje pradėjo skelbti nuo 1954 m. Nuo 1959 m. buvo laikraščio „Tiesa“ redakcijos korektorius, leidinių „Literatūra ir menas“, „Sportas“ redakcijų bendradarbis. 1965–1970 m. savaitraščio „Liaudies sargyboje“ korespondentas. 1970–2000 m. dirbo savaitraštyje „Kalba Vilnius“. Rašė literatūros ir muzikos temomis.

Poetą išgarsino eilėraštis „Elektrėnų žiburiai“, parašytas tuo metu pradėto statyti Elektrėnų miesto garbei. Kompozitorius Eduardas Balsys pagal šias eiles sukūrė dainą, kuri Lietuvoje plačiai žinoma iki šiol. Vėlesniais metais S. Žlibinas kartu su E. Balsiu sukūrė ir daugiau dainų. Taip užsimezgė draugystė ir su kitais lietuvių kompozitoriais: Teisučiu Makačinu („Kur tas kelelis“, „Grįžkit paukščiai“), Vytautu Juozapaičiu („Gromatėlę parašiau“, „Ridigdo“, „Ir atskrido sakalėlis“), Vygandu Telksniu („Neringai“, „Tau atidaviau viską“, „Laimink Marija“), Algimantu Bražinsku („Brangiausia žemė“), Miku Vaitkevičiumi („O kur jūs mano mokiniai?“) ir kt. Iš viso S. Žlibinas yra kartu kūręs su keturiasdešimčia kompozitorių – parašyta daugiau negu tūkstantis dainų. Daugelio jų žodžiai išversti į kitas kalbas. Kai kuriose dainose panaudota liaudies dainų poetika.

Populiariausios S. Žlibino žodžiais sukurtos dainos: „Berniukai“, „Elektrėnų žiburiai“, „Vėjas man pasakė“, „Mėlynakė rasa“, „Vyšnios žydi“, „Jaunystė“, „Gromatėlę parašiau“, „Kur tas kelelis“, „Žydėjimo šviesa“, „Motinai“, „Iš glėbio vasaros ugnies“, „Ridig do“ ir kt.

Paspaudę šią nuorodą, galėsite nemokamai ir legaliai pasiklausyti daugybės šio autoriaus dainų:

https://www.pakartot.lt/album/stasys-zlibinas-atsiliepk-dainoj

O šiam kartui kviečiame bent kelioms minutėms panerti į lietuviškos estrados klasiką ir pasiklausyti vasariškos dainos:

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *