„Sovietmečio mitų atgimimo augimą stebime jau maždaug dešimtmetį, – teigia Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Ūsienė. – Ypatingai šie mitai suaktyvėjo po Krymo okupacijos ir karo Ukrainoje pradžios 2014 m. Tuomet itin suagresyvėjo Rusijos oficialių asmenų bei Kremliaus retorika, o tam darbui pajungta ir Rusijos propagandos mašina“.

Ką reiškia gyventi nepriklausomoje valstybėje, tačiau nuolatos būti priešiškos propagandos taikiklyje? Kokie mūsų šalies istoriniai įvykiai bei asmenybės atsiduria propagandos smaigalyje? Ko siekiama gaivinant sovietmečio mitus apie laimingą ir sotų gyvenimą okupuotoje Lietuvoje? Kaip galima atsilaikyti šiame informaciniame kare? – į šiuos klausimus badome ieškoti atsakymų vaizdo pokalbyje su analitike A. Ūsiene.

Parengė Gediminas Kajėnas, Evgenia Levin

One Comment

  1. Viskas labai teisingai, aš vieno dalyko nesuprantu – jei per visus 50 sovietmečio metų ta propaganda, kuri buvo tokia vusaapimanti ir brukama mums visais įmanomais kanalais nuo ryto iki vakaro ir nuo lopšio iki grabo – per švietimą, kultūrą, spaudą ir t.t. , nesugebėjo išplauti mums smegenų, antraip nebūtų buvę jokio Sąjūdžio, jokios kovo 11. Tad kodėl dabar tos jų sporadinės pastangos per įvairius marginalinius feisbuko puslapius, youtube kanalus ar delfio komantarus turėtų tai padaryti? Taip, visada buvo ir bus marginalų, kurie tikės kad žemė plokščia, kad savi šaudė į savus ar kad visos kalbos apie Stalino terorą – CŽV sąmokslas. Jei žmogus kažkuo nori tikėti, jis tuo ir tikės, nežiūrint į nieką. Bet lietuviai savo daugumoj daugumoj tikrai nepasiduos šitoms nesamonėms, lygiai kaip niekas nepasiduoda Šiaurės Korėjos propagandai. Ir lygiai kaip visi normalūs žmonės nepasijungia ant Šiaurės Korėjos, lygiai taikp pat galima atsijungti ir nuo Rusijos. NUKIRPT VISUS KABELIUS IR BAIGTAS KRIUKIS.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *