Hedvig Montgomery. Tėvystės magija (vertė J. Nepaitė). – Vilnius: Baltos lankos, 2019. 184 p.

„Tėvystės magija“ – tai moderni XXI a. vaikų auginimo biblija, padėsianti suaugusiesiems tapti tokiais tėvais, kokie jie visada troško būti.

Būti tėvais – ir begalinis džiaugsmas, ir milžiniška atsakomybė. Šviesias laimės akimirkas dažnai pertraukia nerimas, baimė ar sunkiai pakeliama įtampa. Žinoma, visi tėvai nori būti nuostabūs ir suteikti savo vaikams tik tai, kas geriausia, tačiau būtina suvokti, kad tobulų tėvų nebūna: visi gali kartais klysti ar bejėgiškai nuleisti rankas. Paguoda ta, kad gerais tėvais nėra gimstama – jais tampama.

Daugybę metų šeimos psichologe dirbanti Hedvig Montgomery šioje knygoje pateikia taiklių įžvalgų, leidžiančių tėvams nurimti, susitaikyti ne tik su vaikų emocijomis, bet ir su savosiomis, moko suprasti ir įsiklausyti, emociškai pasirengti dideliems ir mažesniems kasdieniams iššūkiams bei parodo, jog iš tikrųjų reikia visai nedaug, kad patirtume bendrumą ir neblėstančią laimę šeimoje: svarbiausia – nuosekliai kurti tvirtą emocinį ryšį su savo vaiku.

Knygos pagrindą sudaro 7 principai, kuriais patariama remtis sudėtingoje ir daug iššūkių žadančioje tėvystės kelionėje. Būtent apie sudėtingiausias situacijas, erzelynes ir pasirinkimus čia daugiausia ir rašoma. Visas tai įveikti padeda geresnis vaiko pažinimas bei priėmimas. Tik tada galime mokytis suvaldyti situacijas bei išvengti nuolatinių klaidų. Kaip sako autorė, šios knygos tikslas nėra paversti skaitytojų tobulais tėvais, tokių tiesiog nebūna. Nerūpestinga vaikystė egzistuoja tik pasakose, todėl nėra prasmės vargti išsikėlus sau tokį tikslą.

„Ši knyga – tai ištikimas patarėjas išsigandusiems tėvams, laukiantis čia pat, lentynoje, kai jo labiausiai reikia.“ Dovilė Filmanavičiūtė

„Visai nesvarbu, kokio amžiaus jūsų vaikas: ši knyga atskleidžia pačią tėvystės esmę.“ Erna Petkutė, Paramos vaikams centro psichologė

Hedvig Montgomery (g. 1968) – Norvegijoje ir visame pasaulyje gerai žinoma psichologė ir šeimos psichoterapeutė. Sukaupusi daugiau nei dvidešimties metų patirtį, ji konsultuoja privačiai ir skaito paskaitas tarptautinės organizacijos „Famlab“, ugdančios tėvus bei globėjus, Norvegijos skyriuje. „Tėvystės magija“ – pirmoji knygų apie vaikų auklėjimą serijos dalis, apibendrinanti per daugelį metų sukauptą H. Montgomery patirtį.

ČIA galite paskaityti knygos ištrauką.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *