Leidykla „8 diena“ šiemet ir vėl dalyvauja Vilniaus knygų mugėje. Ieškokite mūsų ir žurnalo „Tapati“ bendro stendo pagrindinėje, penktojoje, knygų mugėse salėje, mūsų stendo numeris 5D09. Šiemet pristatysime dvi visiškai naujas knygas ir naują žurnalo KELIONĖ numerį.

Pirmoji naujiena – 2019 m. išleista ir „15min.lt“ metų knygos konkurse geriausia negrožine knyga tapusi Gedimino Kajėno pokalbių rinktinė „33 PORTRETAI: POKALBIAI SU MENININKAIS“. Šioje knygoje po vienu viršeliu atsidūrę skirtingų kartų bei meno sričių kūrėjai dalijasi savo gyvenimais, keliu, vedusiu meninių ieškojimų ir atradimų link, atskleidžia kūrybos „virtuvę“, apmąsto savąjį laiką.

Knygos autoriaus dėmesį ypatingai traukia vyriausia Lietuvos menininkų karta. Tai bandymas išsaugoti asmeninius jų liudijimus ir istorijas, užfiksuoti ir pratęsti tai ateinantiems. Drauge per asmenines žmonių liudijimus atskleidžiama ir Lietuvos istorija: pokalbiuose apmąstomos Antrojo pasaulinio karo trauminės patirtys, pokario dramatiškumas, sovietmečio apsisprendimai ir iššūkiai, Nepriklausomybės paradoksai.

Vienas pagrindinių knygos leitmotyvų – tai savojo kelio ieškojimas begalinių pasirinkimų vandenyne. Pasak knygos autoriaus, „šie liudijimai – tai mūsų istorijos, o drauge ir mūsų kultūros dalis. Paradoksalu, kaip kraštutinės patirtys, kvapą gniaužiantys atsiminimai pokalbiuose pinasi su apmąstymais apie kūrybą, meną, grožį. Tai sukrečia, o kartu ir kalba apie žmogaus dvasią, perkeičiančią ir išlaisvinančią kūrybos jėgą.“

Knygoje publikuojami pokalbiai su fotografais – Algimantu Aleksandravičium, Mindaugu ir Algimantu Černiauskais, Mindaugu Gabrėnu, Algimantu Kunčium, Dmitrijum Matvejevu, Antanu Miežansku, Romualdu Rakausku, Julijum Vaicekausku, Stanislovu Žvirgždu, poetais – Eugenijum Ališanka, Dainium Gintalu, Donaldu Kajoku, Marium Povilu Elijum Martynenko, Donatu Petrošium, skulptoriais – Leonu Strioga, Edvardu Racevičium, Adolfu Teresium, aktoriais – Rimgaudu Karveliu, Gediminu Storpirščiu, Remigijum Vilkaičiu, dailininkais – Nijole Dirvianskyte, Artūru Šlipavičium-Šlipu, Egle Jureviče, muzikantais – Raimundu Eimontu, Sauliumi Petreikiu, Evaldu Vyčinu, kompozitoriumi Kęstučiu Antanėliu, operatorium Algimantu Mockum, menininku Sauliumi Vaitiekūnu, rašytoju Henriku Gudavičium, keramike Elvyra Terese Petraitiene, kino montuotoju Danielium Kokanauskiu, puodžium Vytautu Valiušiu.

Vasario 22 d. 13 val. 1.2 salėje vyks knygos 33 portretai“ pristatymas. Diskusiją apie portreto žanrą ir kultūros poreikį ves kultūros istorikas Aurimas Švedas. Renginyje dalyvaus literatūrologė Viktorija Daujotytė, fotografas, fotografijos istorijas Stanislovas Žvirgždas ir knygos autorius Gediminas Kajėnas. Kviečiame užsukti.

Kita naujiena – verstinė, vaikams ir paaugliams skirta žymios kanadiečių rašytojos, filantropės, aktyvios kovotojos už vaikų ir moterų teises Deborah Ellis knyga „Maitintoja“ (The Breadwinner).

2000 m. pirmą kartą pasirodžiusi apysaka „Maitintoja“ – didžiausią tarptautinį pripažinimą autorei pelniusi knyga, Pagal šią knygą 2017 m. sukurtas to paties pavadinimo ilgametražis animacinis filmas, pelnęs ne vieną reikšmingą kinematografijos apdovanojimą. Knygoje pasakojama apie vienuolikmetę Parvaną,, kuri gyvena Afganistano sostinėje Kabule. Jos tėvas uždarbiauja turguje, pardavinėdamas paskutinius šeimos daiktus bei skaitydamas ir rašydamas laiškus – jis vienintelis turi teisę uždirbti duoną. Tačiau vieną dieną Talibano kariai tėvą suima. Likus be maitintojo šeimos narių gyvenimo sąlygos sparčiai blogėja ir galiausiai lieka tik vienas sprendimas. Kadangi moterims ir mergaitėms uždrausta išeiti iš namų, Parvana turi apsimesti berniuku tam, kad galėtų uždirbti pinigų ir taptų šeimos maitintoja… „Aš tenoriu vėl būti tiesiog vaikas. <…> Noriu sėdėti pamokose, o paskui eiti namo ir valgyti maistą, kurį uždirbo kas nors kitas. Noriu, kad tėvas būtų su mumis. Paprasčiausiai noriu įprasto nuobodaus gyvenimo“ – sako suaugusiųjų gyvenimo rūpesčių iškankinta Parvana. Knyga privers susimąstyti apie tai, koks džiaugsmas turėti namus ir nekentėti karo, džiaugtis paprastais dalykais. Tuo tarpu Parvanos gyvenime jie savaime neįvyksta…

Vasario 22 d. (šeštadienį) 11 val. 5.2 salėje pakviesime į šios knygos pristatymo renginį ir diskusiją „Ar (ne)reikia su vaikais kalbėtis apie karą?“ Diskusiją moderuos lietuvių kalbos mokytoja Violeta Juodelienė. Renginyje dalyvaus knygos vertėja Diana Gancevskaitė, literatūrologė, vaikų literatūros tyrėja Eglė Baliutavičiūtė, pirmasis ir vienintelis Lietuvos ambasadorius Afganistane Rokas Bernotas bei Lietuvoje su šeima jau kelis metus gyvenantis ir laisvai lietuviškai kalbantis afganistanietis Basiras.

Jau tradicija tampa Knygų mugėje pristatyti naują, pirmą tais metais, žurnalo KELIONĖ numerį. Šiame numeryje atrasite interviu su Vilniaus Jėzuitų gimnazijos direktore Edita Lidija Šicaite, tekstą apie mokymąsi būti dėkingam, neįtikėtinai originalią, vienuolių parengtą publikaciją apie partizanų ir vienuolių gyvenimo bei tikrovių palyginimą. Sielogydoje – publikacija apie savižudybes, šeimos rubrikoje – mitus apie santuoką ir tai, kas auklėja mūsų vaikus – tikrai mes, tėvai ar visgi visuomenė, žiniasklaida ir socialiai tinklai? Kultūroje atrasite interviu su legendiniu gitaristu Stasiu Daugirdu, tęsiame ir publikaciją ciklą apie gyvenimą su vėžio diagnoze… Dar daugybę kitų publikacijų lauks jūsų naujoje KELIONĖJE. Leiskimės kartu ir vėl į kelią.

Knygų mugėje kviečiame įsigyti ir senesnių, bet tikrai dvasiškai nepasenusių mūsų leidinių, tinkančių ieškančiam, klausiančiam, atviram, tikinčiam žmogui. Žadame nuolaidas, dovanas ir pačias geriausias kainas.

Užsukite pasilabinti, pavartyti, įsigyti.

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *