1980 m. balandžio 16 d., lygiai prieš 40 metų, Klaipėdoje gimė būsimas aktorius, renginių vedėjas Giedrius Savickas. Šiandien Giedrius yra itin gerai žinomas ir publikos mylimas aktorius bei televizijos projektų vedėjas. Be jo neapsieina lietuviški komerciniai filmai, sudėtingi teatro pastatymai, „Sidabrinės gervės“ ir „Auksiniai scenos kryžiai“.

G. Savicko tėvai dirbo moksleivių stovyklose, tad ten prabėgo ir visos aktoriaus vasaros. Kartu dirbo Leonidas Donskis, Dainius Kazlauskas. Pastarasis ir paskatino studijuoti aktorystę. Iš tų stovyklų, pasakoja G. Savickas, – patys gražiausi prisiminimai.

Tiesa, baigęs 9 klases, norėjo stoti į jūreivystę, bet artimieji atkalbėjo. Aktorius sako, kad visi žinojo, jog būsiu aktorius, dar tada, kai man buvo treji metai. Tad baigęs mokyklą, Giedrius 1999 m. įstojo į Lietuvos muzikos akademiją ir 2003 m. baigė Teatro ir kino fakultetą (dėst. Andželika Cholina). Vaidino Oskaro Koršunovo režisuotuose „Įstabioji Romeo ir Džiuljetos meilės istorija“, „Hamletas“. Televizijos žiūrovams žinomas iš serialų „Garbės kuopa“, „Moterys meluoja geriau“, parodijų laidos „Dar pažiūrėsim“.

Viename interviu, paklaustas, ar sunku būti aktoriumi, G.Savickas atsakė: „Aktorium gali būti ir nebaigęs nieko. Ypač kine. Jei režisieriui tinka ir žmogus viską gerai daro, to pakanka. Atrankose klausia, gal žinai vieną ar kitą aktorių, neprašo parodyti aukštojo diplomą. Aktorystės niuansai sunkiai įvardijami, nėra vadovėlio, kaip vaidinti.“

Labiausiai žavi aktoriau talentas improvizuoti, jo kuriami komiški personažai nėra buki, jie persmelkti turinio ir prasmės. Paklaustas, kaip pavyksta išlaikyti ribą tarp vaidybos ir gyvenimo, aktorius yra sakęs: „Man užtenka scenos, ir taip esu pernelyg matomas. Noriu kai ką pasilikti sau. Kinas, teatras – savotiška apgaulė. Man labai patinka ta akimirka, kai peržengi plonytę ribą tarp tikros ir išgalvotos realybių. Vieną sekundę kalbi apie padangas, kaip vežei jas pakeisti į autoservisą, o kitą jau sakai pakylėtu, griausmingu balsu: „Kalbėk, Hamletai!“ Tą ribą nuolat peržengiame visi. Kaukių per dieną sudėvime šimtus.“

T. Ivanausko nuotr.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *