„Kai kalbame apie priklausomybę, tai nėra staigiai atsiradusi problema, bet per ne vienus metus susiformavusi liga. Žmogus reguliariai diena iš dienos, metai iš metų „treniravosi“ būti priklausomu manydamas, kad jam tai niekuo negresia, todėl grįžimui į normalų gyvenimą, tapimą laisvu priklausomu taip pat prireiks laiko“ – teigia psichiatrė Vilma Andrejauskienė.

Pasak specialistės, kelionės metafora labai gerai tinka tiek apibūdinant žmogaus kelią į priklausomybę, tiek kelią į sveikimą. Tačiau išmokti gyventi blaiviai, nekeičiant savo būsenų, o atkreipiant didesnį dėmesį į savo emocijas – reikia gerokai daugiau pastangų, nes sveikimo kelias prasideda nuo konkretaus veiksmo.

Kada laikas susirūpinti dėl savo priklausomybės? Nuo ko prasideda sveikimo kelias? Ar gali būti greitas būdas atsisakyti priklausomybės? Su kokiais lūkesčiais pagalbos kreipiasi priklausomi asmenys? Kokie manipuliavimo bei piktnaudžiavimo veiksniai lemia asmenų nenorą keisti savo gyvenimo? ? Koks artimųjų vaidmuo kito žmogaus sveikimo kelyje? – apie tai pokalbis su psichiatre V. Andrejauskiene.

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *