Ką veikiat vasarą? Be to, kad tingit, ilsitės, skaičiuojat varnas ir balas? Kai tokia laisvė, gal ir noro knygelei atsiras? Kviečiu atrasti keturias knygutes patiems mažiausiems. Veiklos, beje, su jomis būtų visai savaitei! O gal ir ilgiau!

R. S. Berner. Ką žmonės veikia vasarą (vertė Ž. Adomaitytė). – Vilnius: Baltos lankos, 2019. 16 p.

Kartoninė didelio formato knyga kviečia į kelionę po vasarą. Su žmonėmis. Tiksliau, į mūsų visų gyvenimus – pasidairyti, kas ką veikia vasarą, kokios nuotaikos ir kokios skonio ji gali būti.

Bevartant smulkias iliustracijas, galima ir veiklos prisigalvoti. Pavyzdžiui, galite sutarti, kad kiekviename atvarte ieškosite kažko raudono, arba su keturiom kojom arba to, kas čia netinka, arba to, ką patys norėtumėte dar šią vasarą nuveikti.

Fantazuoti skatinanti knyga su smulkiais paveikslėliais įtrauks ilgam, praskaidrins dieną, skatins sutelkti dėmesį, ieškoti ir patirti atradimo džiaugsmą.

Z. Vitkus. Lietuvos istorija. Nuo seniausių laikų iki XXI a. – Vilnius: Alma littera, 2020. 176 p.

Na, o su šia knyga pakeliausite kiek kitaip – keliausite laiku po skirtingų amžių Lietuvą, nuo seniausių laikų iki šių dienų. Istorikas Zigmas Vitkus pasakoja paprastai ir įdomiai, kviečia atrasti įdomias asmenybes bei pažinti skirtingų laikmečių buitį. Ne tik keliausite, bet ir kasinėsite kartu su archeologais! Knyga gausiai iliustruota nuotaikingais piešiniais ir vertingomis istorinėmis nuotraukomis.  Kiekviename puslapyje – ir sudėtingesnių žodžių žodynėlis.

Kartu su vaikais tyrinėkite ir atraskite Lietuvą, sužinokite, paaiškinkite vaikams, kodėl svarbu žinoti savo šalies istoriją. Ir suprasti.

D. Gliori. Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti (vertė R. Puodžiukė). – Vilnius: Baltos lankos, 2020. 32 p.

Šios knygelės autorė puikiai pažįstama Lietuvos vaikams. Jos visame pasaulyje pamėgtas istorijas su malonumu skaitome ir pas mus. Mane žavi rašytojos gebėjimas jautriai, atvirai kalbėti su vaikais ir pasakoti jiems ne šiaip apie svarbius dalykus. O apie pačius svarbiausius.

Šios knygelės tema… ne, ne drakonai. Ne jie čia svarbiausi. O meilė mūsų planetai. Kodėl svarbu nebūti tokiais niokotojais kaip drakonai ir kaip išsaugoti žemę – paprastai, aiškiai ir vaikams suprantamai. Puiki pasaka prieš miegą.

J. Čiuplys. 3D pasidaryk ir žaisk. Automobiliai. – Vilnius: Baltos lankos, 2020.

Spalvink, iškirpk, suklijuok ir kurk įvairiausius žaidimus. Tema – mašinos. Sakote, paprasta? O kada paskutinį kartą bandėte jas išsikirpti, susikonstruoti ir dar gi pažaisti.

Žaisti su šia knygele galima labai net visaip. Pavyzdžiui, GAUDYNES MIESTE. Piešk kelius, žymėk juos kelio ženklais, statyk namus, ligonines, gaisrines ir policijos stotis – tegul popieriniai automobiliai atgyja: kviesk policijos ekipažą, jei pastebėsi piktąjį džipą monstrą, kuris skrieja per miestą vaikydamasis mažutėlį mini cooper. Tegul traktoriai ir gaisrinės blokuoja kelius, policijos automobiliai jungia švyturėlius ir lekia sustabdyti kelių eismo taisyklių pažeidėjo.
Galite pabandyti surengti ir sukonstruotų AUTOMOBILIŲ PARODĄ. Spalvink automobilius ir kviesk šeimos narius ar draugus į jų parodą! Čia galėsi pasigaminti ir legendinį volkswagen autobusiuką, mokyklinį autobusą, taksi, sportinius automobilius, ir kitus visų laikų populiariausius modelius.
Dar vienas smagus užsiėmimas – Gelbėjimo tarnybų vadas. Tapk gelbėjimo tarnybų vadu, su gaisrine skubėk gesinti gaisro, greitosios pagalbos automobilį siųsk padėti sužeistiesiems, o policijos ekipažą – tirti įvykio ir surinkti įkalčių.

Atradimų vasaros su knygomis!

Parengė J. Lūžaitė-Kajėnienė

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *