Priklausomybės – skaudi tema, kuri, kaip niekada, aktuali šiandien. Tai ne tik individuali šeimos ar pačio žmogaus tragedija, bet ir mūsų visos visuomenės tragedija, galinti paliesti kiekvieną iš mūsų. Alkoholizmas, narkomanija, psichotropinių medžiagų vartojimas yra trys baisios visuomenės problemos, apie kurias būtina kalbėti.

Priklausomybė nėra mirties nuosprendis, kelias atgal į gyvenimą tikrai yra, nors ir nėra lengvas. Kviesdami žengti juo kartu, dalinamės pokalbiais su reabilitacijos ir reintegracijos priklausomų asmenų bendruomene „Aš esu“.

Psichotropiniai vaistai

Šį kartą kviečiame klausytis pokalbio apie psichotropinius vaistus su psichiatre Vilma Andrejauskiene.

 „Apie piktnaudžiavimą vaistais, ypač medikamentais, kuriuos išrašo gydytojai, jau pradėta kalbėti daugiau. Keliami klausimai, kaip pačiam gydytojui apsisaugoti, kad juo nebūtų manipuliuojama ir jo suteikiamais receptais nebūtų piktnaudžiaujama. Taip pat neišvengiamai susiduriama su problema, kad pacientas vartoja vaistus ne taip, kaip paskirta, o ir už nugaros turi visą būrį patarėjų, kurie skatina rekomendacijas interpretuoti šiek tiek kitaip nei reikėtų. Bijoma dėl savo saugos, todėl papildomai domimasi vaistu, bet tos informacijos yra labai daug ir net per daug, todėl lengva pasimesti jos gausoje ir susimaišyti. Reikia labai gerai atsirinkti, ką skaityti, kuo remtis. Daugiausiai bėdos pridaro netinkamai eskaluojama informacija. O netinkamas medikamentų vartojimas jau yra itin dažna tendencija. “

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *