1957 m Holivude, Kalifornijoje, JAV, mirė vienas žymiausių savo laikotarpio vyrų aktorių Hemfris Bogartas.

Jis gimė per paskutines XIX a. šv. Kalėdas Niujorke, Jo tėvas buvo žymus Mancheteno fizikas. Tai užtikrino Hemfriui plačias studijų pasirinkimo galimybes, nes tėvas buvo pakankamai turtingas, jog galėtų apmokėti praktiškai bet kurį universitetą. Tačiau Hemfris blaškės ir niekaip neapsisprendė. Vienu metu rimtai galvojo apie medicinos studijas, tačiau nepakako gabumų. Galiausi tėvai užpyko, jog sūnus atsainiai švaisto jam suteiktas progas ir pareikalavo, kad jis pats save išsilaikytų. Nerasdamas darbo, Hemfris apsisprendė prisijungti prie JAV karo laivyno Pirmojo pasaulinio karo metais.  Passibaigus karo veiksmas, dirbo atsitiktinius darbus, Susipažino su kino industrijos atstovais ir suvaidino kelis statistinius vaidmenis. Tai paskatino jį susidomėti vaidyba ir jaunuolis pradėjo darbuotis teatre.

Netrukus įgijo ne tiek gero aktoriaus, kiek „vakarėlių liūto“ ir barų „pleibojaus“ šlovę.

Situacija pradėjo keistis ketvirtame dešimtmetyje, kai Hemfriui pavyko suvaidinti net keliuose sėkminguose kino filmuose. Dažniausiai jis vaidindavo gangsterį.

Tačiau tikroji šlovė aktorių aplankė tik tada, kai jis suvaidino Maltos sakale. Toliau buvo vienas iš populiaariausių per visą kino istorijąč filmų – Kasablanka. Už vaidmenį šiame filme Bogartas  buvo nominuotas Oskarui, tačiau jo negavo. Vienintelį Oskaro apdovanojimą už vaidmenį jis gavo jau vėliau – už filmą Afrikos karalienė.

Labai daug rūkė ir tai pakenkė plaučiams. Mirė nuo plaučių vėžio.

Prabėgus daugiau nei keturiems dešimtmečiams po jo mirties, Amerikos kino institutas įvardijo Bogartą, kaip vieną geriausių visų laikų vyriškų vaidmenų atlikėja. Jis tapo savotišku gangsterio modeliu tiek savo bendraamžiams, tiek ateinančioms kartoms Holivude. Iš viso jis vaidino 75-iuose filmuose.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *