1. Intravertai nemėgsta kalbėti(s)

Tame tiesos yra tik tiek, kad intravertai nemėgsta kalbėti tuščiai. Jie pasakys kažką tada, kai turės, ką pasakyti. Jie nemėgsta paviršutiniškų pokalbių, kurie skirti mandagumui palaikyti. Pakalbink intravertą apie dalykus, kurie jį domina bei traukia, greičiausiai sunkiai galėsi jį užčiaupti.

2.  Intravertai nedrąsūs

Tai nebūtinai tiesa. Kuklumas ar bailumas neturi tiesioginių sąsajų su būvimu intravertu. Jie nėra sociofobai, jiems tiesiog reikia priežasties bendrauti. Retas intravertas mėgsta be reikalo aušinti burną ir bendrauti vien tam, kad bendrauti.
Intravertus galima drąsiai kalbinti ir jie raudonuodami nepasislėps po stalu. Tiesiog iškart šnekėkite nuoširdžiai, venkite mandagumo frazių ir pamatysite, kaip bendringai jie gali nustebinti.

3. Intravertai nemandagūs

Kaip jau minėjome, intravertai nemėgsta paviršutiniškų šnekų. Jie neprieina prie kiekvieno ir nepradeda vograuti apie prastą orą ar kažką panašaus. Jie nori, kad visi būtų atviri ir nuoširdūs. Būtent tokie pokalbiai juos ir traukia. Deja, mūsų visuomenėje normos yra gerokai kitokios, todėl intravertai jaučia milžinišką spaudimą prisitaikyti, tai siaubingai vargina.

4. Intravertai nemėgsta žmonių

Galima sakyti, kad yra net gi atvirkščiai. Intravertai itin vertina tikrus draugus ir gilius tarpusavio ryšius.  Apie juos ir sakoma, kad jie gal ir nemėgsta žmonių iš esmės, bet myli kiekvieną individualiai.  Jie pasižymi ištikimybe ir pasiaukojimu dėl kito – tokie žmonės būna artimi draugai visam gyvenimui.

5. Intravertai nemėgsta išeiti iš namų

Tai netiesa, jie taip pat nori aplankyti įvairius renginius, susipažinti su naujais žmonėmis ir tyrinėti aplinkinį pasaulį bei švesti, kaip ir visi likusieji. Vienintelis skirtumas – jie nenori praleisti socialinėje veikloje tiek daug laiko ir taip dažnai. Jiems pakanka porą valandų plepėti, šokti, džiaugtis – bet jie nemėgsta vakarėliuose užsibūti visai nakčiai.  Galima sakyti, kad jie koncentruojasi į kokybę, o ne į kiekybę.

6. Intravertai visą laiką nori būti vieni

Intravertams patinka daug svajoti, paskęsti savose mintyse ir jiems niekada nebūna nuobodu. Greičiausiai jau ir vaikystėje jie galėjo žaisti vieni ir tai neatsibosdavo. Bet niekam nepatinka jaustis vienišam. Intravertams, net labiau nei kitiems, norisi artimo žmogaus šalia, su kuriuo galėtų pasidalinti savo idėjomis bei atradimais.
7.  Intravertai yra keisti

Intravertai dažnai būna individualistai. Jie neseka minios. Jie būna linkę gyventi taip, kaip nori, dažnai jų gyvenimo būdas neatitinka daugumos normų. Kitus tai stebina, nes intravertai parodo savo kitoniškumą ir jo nesigėdi.  Retai intravertai seka madas, atitinka populiaraus žmogaus stereotipą. Gal todėl aplinkiniams jie atrodo tikri keistuoliai.

8.  Intravertai – knygų graužikai ir moksliukai

Intravertai linkę į viską gilintis, jie labai vertina savo jausmus bei emocijas. Jiems rūpi jų vidinis pasaulis. Bet tai nereiškia, kad jie atsitveria aukšta siena nuo aplinkos. Jie pastebi išorinius veiksnius, tiesiog vidiniai jiems atrodo daug svarbesni.

9.  Intravertai nemoka atsipalaiduoti ir linksmintis

Intravertai dažniau sugeba atsipalaiduoti komfortabiliose situacijose, savo namuose ar kažkur, kur jauku. Viešos, triukšmingos vietos nėra jų labai mėgstamos. Jie nelabai mėgsta spontaniškumą ir sukilęs adrenalino kiekis kraujyje jiems yra neigiama, o ne norima patirtis.  Jei aplinkui daug triušmo, veiksmo – jie greitai užsidaro savyje, tarsi sulenda į savo kiautą. Tokia aplinka jiems nesaugi ir jie jaučiasi nepatogiai.
Mokslininkai nustatė, kad intravertų ir ekstravertų smegenys skiriasi. Intravertų – gerokai jautresnės Dopaminui (tai reiškia, kad jie dirgliau reaguoja į aplinkos trukdžius, chaosą, triukšmą.).

10. Intravertas galėtų tapti ekstravertu, jei tik norėtų

Pasaulis be intravertų – tai pasaulis, kuriame būtų vos pora menininkų ir filosofų.  Esti daugybė technikų, kurios gali pagelbėti ekstravertams sėkmingai komunikuoti su intravertais (taip, tyčia apverčiau šį stereotipą, kur intravertai turi prisitaikyti prie ekstravertų. Tai puikiai pademonstruoja visuomenėje tvyrančias nuostatas.). Intravertai negali tiesiog  padaryti sau vidinį remontą ir pasikeisti. Tikiu, kad visi, kurie sugeba išlikti savimi pasaulyje, kuriame bandoma visus suvienodinti, yra verti pagarbos.
Beje, tyrimai atskleidė (Silverman,  1986), kad polinkis į intravertišką prigimtį susijęs su aukštu intelektu (IQ ir EQ).

Parengta pagal carlkingdom.com

Comments are closed.