1846 m. birželio 23 d.  belgas Adolfas Saksas gavo patentą muzikos instrumentui, kuris buvo pavadintas jo vardu – saksofonu. Adolfo tėvas buvo pučiamųjų instrumentų meistras, Jis gamino klarnetus ir fagotus.  Savo žinias jis perdavė vaikams. Ypač gabus pasirodė sūnus Adolfas.  1836 m. jis emigravo iš Belgijos į Prancūziją. Turėjo daug pasekėjų, taip pat ir priešų. 1842 m. Paryžiuje atidarė pučiamųjų instrumentų fabriką.

Pasaulinę šlovę jam pelnė saksofono išradimas. Adolfas paėmė klarnetą ir pakeitė medė metalu, taip pat kiek pakeitė jo formą, Beje, jis net buvo patekęs į teismą, nes esą yra šarlatanas, teisėjai tvirtino, kad tokio instrumento, kaip „saksofonas“, nėra.

Prancūzijos kompozitoriai atsargiai reagavo į naujovę, Tačiau Saksas labai stengėsi, įkūrė saksofono klasę Paryžiaus konservatorijoje.

Deja, bet išradimai neatnešė jam turtų, bet net gi – priešingai. Jis bankrutavo, nes kiti meistrai nuolat jį davė į teismus, kaltindami plagijatu ar panašiais nusikaltimais.

Jis mirė skurde ir buvo palaidotas Monmartro kapinėse.

Adolfas Saksas yra pavaizduotas ant Belgijoje išleisto dviejų šimtų eurų banknoto. Taip pat ant banknoto yra saksofonisto siluetas.

Comments are closed.