Broliai dominikonai kviečia į jubiliejinio – penktojo – tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio koncertus, kurie vyks nuo liepos 7 d. iki rugpjūčio 4 d., kiekvieną trečiadienį, 19 val. Pripažinimo sulaukę muzikantai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos, Belgijos, Nyderlandų gros didžiausiu Lietuvoje ir Centrinėje Europoje karilionu, įrengtu Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte. Festivalio koncertuose skambės geriausi klasikinės, roko ir popmuzikos kūriniai.

„Kiekvienas festivalis turi savo leitmotyvą. Šio, jau jubiliejinio, programos ašimi turėjo tapti keturiomis rankomis atliekami koncertai. Pirmieji du tokie ir bus – gros šeiminiai duetai. Deja, pandemija pakoregavo planus, todėl kituose koncertuose muzikuos po vieną karilionierių. Tačiau programos turinys dėl to anaiptol nesumenko, klausytojai išgirs pačių įvairiausių stilių kūrinius: nuo klasikos iki roko ir popmuzikos“, – sako festivalio organizatorius Jurgis Pauliukas.

Pirmasis koncertas įvyks jau šį trečiadienį, liepos 7 d., 19 valandą. Festivalį pradės kasmet Vilniuje grojantis japonas Toru Takao su žmona Katarzyna Takao-Piastowska iš Lenkijos. Kartu jie atliks Camille Saint-Saëns, Astor Piazzolla, Maurice Ravel, Toru Takao kūrinius, aranžuotus kariliono instrumentui.

Atidarymo koncerto svečiai Laura ir Toru.

Visi V tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio koncertai yra nemokami. Trukmė – iki valandos. Kariliono muzika geriausiai girdėti Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje, taip pat Lukiškių aikštėje.

„Per penkerius metus klausytojai jau įprato atsinešti savo pledus ar sulankstomas kėdes ir patogiai įsitaisyti pievoje prie bažnyčios. Nors dabar renginiams lauke nereikia Galimybių paso, kviečiame laikytis saugaus atstumo ir paisyti atsargumo priemonių“, – primena J. Pauliukas.

Susitikime trečiadieniais po Mišių, 19 val., Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje.

Penktojo Vilniaus kariliono festivalio programa:

liepos 7 d.  19 val.

Katarzyna TAKAO-PIASTOWSKA  |  Lenkija;   Toru TAKAO  |  Japonija – „VAIKINAS IŠ RYTŲ, MERGINA IŠ VAKARŲ“. Programoje: Camille Saint-Saëns, Astor Piazzolla, Maurice Ravel, Toru Takao ir kt. kūriniai.

liepos 14 d.  19 val.

Dina VERHEYDEN       |  Belgija;    Richard de WAARDT  |  Nyderlandai  – „VARPŲ ANSAMBLIS“. Programoje: Rodrigo, Debussy, Agustín Barrios Mangoré ir kt. kūriniai.

liepos 21 d.  19 val.

Adrien PARRET | Prancūzija  – „L’ART DU PRÉLUDE“. Programoje Michael Praetorius, Mathias Van den Gheyn, Maurice Ravel ir kt. kūriniai.

liepos 28 d.  19 val.

Janno den ENGELSMAN |  Nyderlandai   – „MINIMALIZMAS IR BAROKAS“. Programoje: Philip Glass, Hans Zimmer, Johann Sebastian Bach ir kt. kūriniai.

rugpjūčio 4 d.  19 val.

Auke de BOER |  Nyderlandai   – „Pop klasika karilionui“. Programoje: David Bowie, Led Zeppelin, Eric Clapton, Frank Sinatra, Queen ir kt. kūriniai.

 

Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios  informacija

Daugiau žinių: festivalio organizatorius Jurgis Pauliukas (tel. 8 688 41149).

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *