1821 m. liepos 13 d. gimė Natanas B. Forestas, amerikiečių plantatorius, pirklys ir vergvaldys,  Konfederatų generolas Pilietiniame kare, Jis gimė skurdžioje šeimoje. Užsiėmė vergų prekyba, o paskui entuziastingai įsijungė į Pileitinį karą. Tarnauti pradėjo eiliniu ir net pasiekė generolo karjerą. Po karo grįžo į Memfį, kur bandė atstatyti savo plantaciją ir dalyvavo geležinkelio statyboje.

Tapo pirmuoju Ku Klus Klano vadovu – Didžiuoju žyniu.

Kuklusklano ištakos – 1865 m. gruodžio  24 d. JAV pietinėse valstijose susibūrė vyrai, kurių tikslas padėti po karo likusiems našlėms ir našlaičiams, taip pat bandyti mažinti galimybes buvusiems vergams pasinaudoti jiems suteiktomis teisėmis. Šeši vyrai,praėjus pusmečiui po Pilietinio karo pabaigos, viename iš Tenesio valstijos miestų. Visi susirinko teisėjo Thomas Jones kabinete.  Po kurio laiko įvyko klano narių susirinkimas, kuriame ir buvo išrinktas naujasis vadovas – Forestas.

Nėra aišku, kas sukūrė sudėtingą organizacijos struktūrą. Vadovas buvo Didysis žynys, jam patarinėjo dešimties taryba. Kiekviena valstija – tai Karalystė, kurią valdo Didysis drakonas ir aštuonių Hidrų štabas. Pradžioje organizacija veikė taikiai ir užsiėmė tik gąsdinimais – statydavo degančius kryžius, jodavo ant žirgų per miestelius, apsivilkę baltais abitais. Vėliau perėjo ir prie smurto, kurio svarbiausias tikslas buvo sustabdyti juodaodžių emancipaciją. Kilo vis didesnė įtampa tarp Ku Klus Klano ir federacinės valdžios. Beje, tuo metu KKK priklausė daugiau nei pusė milijono žmonių.

1871 m. Kongresas išleido oficialų Ku Klus Klano draudimą. Ši data laikoma pirmojo Ku Klus Klano gyvavimo etapo pabaiga. Antrasis etapas prasidėjo jau po Foresto mirties – 1915 m. lapkričio 28 d., dalyvaujant trisdešimt šešiems žmonėms, buvo atkurtas Ku Klus Klanas. Netrukus organizacija jau galėjo veikti legaliai ir naudoti tradicinius atributus. Naujasis vadas tapo Viljamsas Simmonsas, kuris buvo puikus oratorius, JAV- Ispanijos karo veteranas.

Pabaigus Ku Klus Klano etapą, Forestas susitelkė ties geležinkelio tiesimu, tačiau šis projektas patyrė nesėkmę ir tai dar labiau smogė per Foresto sveikatą. Panašu, kad jis vis labiau kentė nuo cukrinio diabeto Prasidėjo komplikacijos. Tiesa, oficiali jo mirties priežastis buvo – chroniška diarėja. Atsisveikinti su Forestu susirinko labai daug žmonių, Susirinko net ir šimtai juodaodžių.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *