1889 m. spalio 6 d. Paryžiaus gyventojai buvo pakviesti į dar nematyto muzikinio klubo atidarymą. Klubo savininkas Joseph Oller buvo labai gabus verslininkas ir mokėjo reklamuoti tai, ką darė. Tačiau  veikiausiai net ir jis neįsivaizdavo, kad pastatas su raudonu malūnu ant stogo – „Moulin Rouge“ – taps vienu iš  Paryžiaus simbolių.

Šiame muzikiniame klube, kur gimė šokis kankanas, mėgo rinktis ne tik vidurinės klasės atstovai, bet ir menininkai (čia lankytis mėgo Picasso, Oscar  Wilde), net ir karališkosios šeimos nariai,

Šiandien „Moulin Rouge“ šokėjos, lankytojai geriausiai žinomi pagal Henri de Toulouse-Lautreco plakatus ir piešinius.

Pasakojama, kad būtent „Moulin Rouge“ scenoje 1893 m. viena šokėja išsirengė nuogai ir galima sakyti, kad būtent tada pirmą kartą buvo šokamas striptizas.

1915 m. muzikinis klubas sudegė. Tiesa, 1921 m. pavyko atstatyti ir vėl atidaryti „Moulin Rouge“. Vis gi jis jau buvo pasikeitęs. Čia vyravo operetės, buvo demonstruojami kino filmai.

„Moulin Rouge“ teko išgyventi ir finansiškai sudėtingus laikus, tačiau situaciją gerokai pataisė apie šį klubą pastatyti kino filmai, kurie jį galutinai pavertė turistų traukos tašku. „Moulin Rouge“ telpa 850 lankytojus ir dažnai klubas būna sausakimšas, čia ir vėl šokamas garsusis kankanas.

Paris journey nuotr.

 

 

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *