1999 m. spalio 12 dieną mirė krepšininkas Wiltonas Normanas Chamberlainas, kuris ir šiandien neretai vadinamas geriausiu visų laikų šios sporto šakos atstovu.

Būsimas krepšininkas gimė Filadelfijoje, devynių vaikų šeimoje, Vaikystėje buvo silpnos sveikatos, dažnai sirgo plaučių ligomis. Tačiau vėliau sveikata stiprėjo, be to vaikinas pradėjo sparčiai augti, ūgiu netrukus pranokęs visus bendraamžius.

Iki šiol Chamberleinas, kuris buvo pravardžiuojamas Strypu, išlieka vieninteliu NBA žaidėju, kuris per oficialias rungtynes pelnė daugiau nei šimtą taškų ir tai nutiko dar tuo laikotarpiu, kai krepšinyje nebuvo galima pelnyti trijų tašku vienu metimu. Beje, krepšininkas tą sezoną vidutiniškai per vienas NBA rungtynes pelnydavo daugiau nei penkiasdešimt taškų.

Stipriausiojo krepšinio lygoje Chamberleinas žaidė net keturiolika sezonų. Iš jų net trylika žaidė NBA Visų žvaigždžių rungtynėse ir net keturis kartus buvo renkamas geriausiu sezono žaidėju. Per visą karjerą NBA jis atkovojo 23 924 kamuolius. Tiesa, dera pripažinti, kad neretai Chamberlaine buvo kritikuojamas už savanaudiškumą, nes neretai savo asmenine statistika rūpinosi labiau nei visos komandos sėkme.

Pabaigęs krepšininko karjerą žaidė tinklinį. Buvo geras verslininkas, yra išleidęs kelias knygas. Jis griežtai atsiribojo nuo visų radikalių juodaodžių judėjimų ir visą laiką pabrėžė, kad yra tvirtas respublikonas.

Nuotrauka iš wikipedios

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *