Šiuolaikinio pasaulio paradoksas tas, kad technologijos mums suteikia vis daugiau galimybių bendrauti, tačiau vienatvės vis daugėja. Galbūt todėl, kad parašyti žinutę yra paprasčiau negu kalbėtis su žmogumi akis į akį. Savęs neapgausime – galime „Facebook“ turėti tūkstančius draugų, tačiau tuose santykiuose nebus nieko tikro.

Didžiausia grėsmė čia ta, kad vieniši žmonės nebesijaučia laimingi. Jau aštuoniasdešimt metų vykstantis Harvardo universiteto tyrimas apie laimės priežastis rodo, kad svarbiausi yra ne pinigai ar visuomenės pripažinimas. Svarbiausia žmonėms yra santykių kiekybė ir kokybė – būtent ji lemia tiek psichinę, tiek ir fizinę žmogaus sveikatą, kas natūraliai veda į ilgaamžiškumą ir gyvenimo gerovę.

Marius Čiuželis

Apie vienatvės iššūkį kalbamės su „Sidabrinės linijos“ įkūrėju Mariumi Čiuželiu. Lietuvoje kasmet vis daugėja pagyvenusių žmonių, kurie nebeturi su kuo bendrauti. Būtent ši bėda paskatino verslininką ir filantropą M. Čiuželį įkurti draugystės telefonu liniją, skirtą vyresnio amžiaus žmonių bendravimui skatinti.

Marių Čiuželį kalbina Ginta Gaivenytė

Comments are closed.