„Magnificat leidiniai“ išleido naują žinomos publicistės, vertėjos, piligriminių kelionių Ispanijoje gidės ir knygų autorės Jūratės Micevičiūtės knygą – „5 šv. Ignaco kelio etapai: žmogaus tapsmas“.

Ignaco keliu vadinamas 670 km kelias nuo Lojolos iki Manresos. Jį 1522 m. nukeliavo Injigas – būsimasis šv. Ignacas, mūsų dienomis juo eina vis daugiau piligrimų. 2022-aisiais minėtos 500-oios Ignaco kelio metinės.

Keliaudami per šios knygos puslapius pažinsime, kaip susiformavo šis žmogus, laikomas vienu iš stipriausiai pasaulio istoriją paveikusių asmenybių. Kiek įmanoma atsitraukę nuo įprastų išankstinių Ignaco paveikslų, žvelgsime į žmogų jo aplinkoje, kad suprastume, kaip karštakošis baskų peštukas įkvėpė didžiausią pasaulyje edukacinį projektą ir tūkstančiams žmonių tapo dvasios mokytoju.

Kaip įprasta serijoje „Šventoji Ispanija“, knygą sudaro du tomai: Ignaco kelio vaizdais iliustruota pagrindinė knyga, skirta pradėti keliauti dar nepakilus iš mėgstamo krėslo, ir Praktinis gidas, kuriame pateikiamas piligrimų kelio etapų sąrašas, trumpi lankytinų vietų aprašai ir kita naudinga informacija.

_______

„Piligrimystė „simbolizuoja kiekvieno žmogaus per gyvenimą nueinamą kelią. Piligriminė kelionė yra pats gyvenimas, o žmogus – viator, piligrimas pakeliui į trokštamą tikslą“, – rašė popiežius Pranciškus 2015 metais. Leisdamiesi į kelionę šv. Ignaco pėdomis ketiname šiek tiek paėjėti kito žmogaus nueitu maršrutu, kuriam laikui palikę savąjį. Galbūt mus pirmiausia skatina smalsumas – juk Ignaco kelias vingiuoja pro unikalias vietas, miestus ir šventoves. Tačiau iš šios kelionės galime išsivežti kai ką daugiau nei gražios nuotraukos ir spalvingi prisiminimai. Žinodami, kokias kliūtis savo gyvenime įveikė ir ką pasiekė mūsų kelio vedlys šv. Ignacas, pagrįstai viliamės, kad prisilietę prie jo vietų – įsijautę (ignaciškas žodis) į XVI a. menančią tikrovę – geriau jį pažinsime ir iš jo pasimokysime, kaip gyventi gilų ir tikrą gyvenimą kasdienių rūpesčių sūkuryje, o gal pasijusime įgiję dar vieną bičiulį ir užtarėją danguje.“

Knygą galite įsigyti ČIA

Parengė Inga Čiuberkytė,

Comments are closed.