2021 m. su www.8diena.lt
Nes septintąją dieną pasaulio kūrimas nesibaigė. Nes mes kiekvienas esame Kūrėjo bendražygiai, ir visi kartu dalyvaujame aštuntojoje kūrimo dienoje. Nes Viešpats mums patikėjo duoti vardus, ir mes vis dar ieškome tiksliausių žodžių sukūrimo stebuklui išreikšti.
Visa tai tapo paskata sukurti neskubančios kūrybos erdvę internete. Paprasčiausiai aptvertgi plotelį ir berti įvairias sėklas. Reikėjo kantrybės, tačiau ūgliai pasirodė, vėliau sunoko vaisiai. Prasidėjo įprastas kūrybos ciklas.
Mes neturime iliuzijos patraukti plačios publikos dėmesį, sužavėti grožiu ir išminties gelme. Tačiau mes galime pasiūlyti tikrai mielų, jaukių ir prasmingų dalykų.
Tai stengiamės daryti jau ne vienerius metus. Keičiasi redaktoriai, autoriai, tačiau išlieka bendra nuotaika ir skaidrios kūrybos bei prasmingos ramybės skonis.
Ką siūlysime Jums 2021-aisiais? Mūsų vizitine kortele bus kasdienis pasakojimas apie kurį nors istorijos įvykį ir veikėją, kaip nors susijusį su ta diena. Patikėkit, tai skamba tik paprastai, bet įgyvendinti šią idėją reikia nemažai jėgų.
Ir toliau norime rašyti daugiausia psichologinėmis, sielogydos, sielovados, religijų dialogo ir nepatogiomis socialinėmis temomis. Labiausiai norime, kad tas laikas, kurį kasdien ar kartą per kelias dienas, skirsite „Aštuntajai dienai“, būtų ne prarastas, bet padovanotas sau laikas. Praturtinantis. Įkvepiantis. Padedantis būti tikresniems.
„Vis užsuku į www.8diena.lt ir, prisipažįstu, kiekvieną kartą nustembu, nes atrandu būtent tas temas, kurios tuo metu man aktualios. Kartais paprasčiausiai pasidarau kavos, atsiverčiu šį puslapį ir padovanoju sau keliasdešimt minučių laiko skaitymui tekstų, kurie mane įkvepia ir augina. Ypač man aktualu, kad čia skelbiami tekstai apie priklausomybes. Net nežinau, ar kur nors vienoje rubrikoje galima atrasti tiek kokybiškų ir prasmingų tekstų apie sunkią priklausomybių ligą“ (Kun. Kęstutis Dvareckas)
„Kiek gėda sakyti, kad ne kasdien atrandu progą užsukti į interneto leidinį, prie kurio ištakų kažkada buvau. Galiu pasigirti, kad esu šio leidinio kriklštatėvis ir pirmasis redaktorius. Paskui prasidėjo politikos etapas.. Dėkui, kad retsykiais man suteikiama galimybė leidinyje paskelbti tekstą psichologijos ar religijos tematika. Labai stgengiuosi niekada neperžengti ribos, jog leidinio kūrėjus ka snors galėtų apkaltinti politiniu šališkumu. Man artimiausi yra istoriniai ir psichologiniai tekstai. Ypač Covido situacijoje, labai svarbu, jog būtų toks atsakignas leidinys, kurio medžiaga galima šimtu procentu pasitikėti.“ (Seimo narys, filosofijos daktaras Andrius Navickas)

8diena.lt redaktorė Vaida Navickienė

VšĮ „Aštuntoji diena“
Įmonės kodas 303390409
PVM mokėtojo kodas LT100010154417

Paramos gavėjas

Adresas korespondencijai: Žydų g. 2-6, 01131 Vilnius

A/s LT06 7044 0600 0798 4351, AB SEB bankas

Tel. nr.: +370 655 04359,
             +370 677 52206,
El. p. 8diena@gmail.com;