Alvydas Jokubaitis. E. Levin nuotrauka

Profesorių  ir politikos filosofą dr. Alvydą Jokubaitį kalbina Ginta Gaivenytė

Dauguma žmonių tiesiog nori laimingai gyventi. Jų tikslas – užsidirbti pinigų, išvykti į kelionę, pasigirti prieš kaimynus. Tačiau yra tokių žmonių, kurie pasaulį nori studijuoti. Pasak profesoriaus, filosofo, VU TSPMI dėstytojo Alvydo Jokubaičio, būtent šiems žmonėms yra skirtas universitetas.

„Universitetas neturi niekam tarnauti. Jis pats savaime – kaip žmonių susirinkimo vieta – yra unikalus, – kalba A. Jokubaitis, – Visuomenė suprasdavo, kad juos reikia palikti ramybėje, tegu jie tiesiog gyvena kitaip“.  Pasak jo, skirtingai negu mokykloje geras dėstytojas yra tas, kurie nežino. Suvokimas, kad negalime kalbėti tiesos vardu, atveria kelią tyrimui.

Pasak profesoriaus, tai, kas vyksta dabar, prieštarauja pačiai universiteto idėjai. Jis atvirai pripažįsta, kad jam nepatinka aukštųjų mokyklų įsitraukimas į ekonomiką ir politiką. „Svarbiausia – nereikalaukite iš universiteto darbuotojų efektyvumo“, – A. Jokubaitis tvirtina, kad blogiausias scenarijus – paversti universitetą biurokratine institucija.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *